قیمت هوشمند سازی ساختمان

اصطلاح اسمارت هوم از اوایل دهه 1980 رواج یافت. این اصطلاح به معنای فراهم کردن محیطی مولد و مقرون به‌صرفه از طریق بهینه سازی چهار عنصر اساسی یعنی ساختار، سیستم‌ها، خدمات و روابط متقابل بین آن‌هاست. بر اساس این تعریف، در پروژه خانه هوشمند چهار عنصر اساسی به کمک فناوری با یکدیگر مرتبط می‌شوند تا با نیازهای کاربران تطبیق یابند.

سه پکیج پیشنهادی آیریک

این سه بسته بر اساس فروش‌های متعدد و درخواست بالای مشتریان انتخاب شده است و در صورت نیاز متناسب با پروژه شما تغییر خواهد کرد

لوکس

22/280/000 تومان
 • پنل لمسی 10 اینچ برای هال و پذیرایی
 • کنترلر 16 سر خط روشنایی
 • 3کلید لمسی برای خواب‌ها
 • ترموستات هوشمند
 • کنترلر پرده برقی
 • سیستم صوتی یکپارچه
 • سیستم امنیتی

معمولی

15/580/000 تومان
 • پنل لمسی 8 اینچ برای هال و پذیرایی
 • کنترلر 16 سر خط روشنایی
 • 3کلید لمسی برای خواب‌ها
 • ترموستات هوشمند
 • کنترلر پرده برقی

اقتصادی

9/720/000 تومان
 • پنل لمسی 5/2 اینچ برای هال و پذیرایی
 • کنترلر 16 سر خط روشنایی
 • 3 کلید لمسی وای‌فای برای خواب‌ها

آیریک با سال‌ها تجربه بهترین و با کیفیت‌ترین تجهیزات را با دو سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش ارائه می‌دهد؛ همچنین می‌توانید پروژه‌ هوشمندسازی ساختمان خود را به آیریک بسپارید تا به بهترین نحو آن را اجرا کند.

قیمت سیستم هوشمند ساختمان

در چند سال اخیر استفاده از اینترنت اشیا به صنعت ساخت و ساز راه یافته است و اکثر پیمانکاران از این فناوری استفاده می‌کنند. در ادامه قصد داریم به طور کامل راجع به قیمت هوشمند سازی منزل، قیمت لوازم هوشمند سازی خانه و مزایای خانه هوشمند صحبت کنیم.

به طور کلی هزینه هوشمند سازی ساختمان به سبب بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز نسبت به روش‌های کلاسیک و سنتی گران‌تر است؛ اما این هزینه در مقابل خدماتی که دریافت می‌کنید بسیار ناچیز است. با کمک این تجهیزات شما می‌توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید، آسایش بیشتری برای خود فراهم کنید و از یک فضای مدرن و جذاب لذت ببرید.

هزینه‌های خانه هوشمند به چه عواملی بستگی دارد؟

هنگام برآورد هزینه هوشمند سازی ساختمان به موارد زیر دقت داشته باشید.

قدمت ساختمان

تجهیزات مصرفی

سلیقه 

متراژ

اعتبار برند تولید کننده

قدمت ساختمان

کاملا طبیعی است که هر چقدر یک ساختمان قدیمی‌تر باشد نیاز به رسیدگی و تجهیزات بیشتری دارد. از طرفی برای پیاده سازی امکانات هوشمند در ساختمان‌های قدیمی باید زیر ساخت‌های لازم را نیز اجرا کنید که بخش اعظم هزینه‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.

ساختمان‌هایی که به تازگی ساخته شده‌اند برخی امکانات همچون روشنایی هوشمند را شامل می‌شود در حالیکه برای هوشمند سازی ساختمان‌هایی که قدمت قدیمی دارند شما باید از اساس همه چیز را تغییر دهید.

این تغییرات و دگرگونی‌ها هزینه‌های بسیاری را به همراه دارد که علاوه بر تجهیزات شامل دستمزد نیروی انسانی و غیره نیز می‌شود.

علاوه بر قدمت نقش ساختمان نیز می‌تواند قیمت هوشمند سازی ساختمان را تحت تاثیر قرار دهد. 

ساختمان‌هایی که نقشه پیچیده دارند علاوه بر عناصر اصلی امکانات دیگری همچون مستر یا آشپزخانه کثیف نیز احتیاج دارند؛ به همین دلیل هزینه هوشمندسازی ساختمان آن‌ها بیشتر می‌شود.

نقشه ساختمان

ساختمان‌هایی که دارای نقشه پیچیده هستند و علاوه بر عناصر اصلی ساختمان امکانات بیشتری چون مستر یا آشپزخانه کثیف دارند؛ هزینه هوشمندسازی ساختمان آن‌ها نیز بیشتر است.

تجهیزات مصرفی

استفاده از تجهیزات با کیفیت و درجه یک که یکی از ارکان اصولی است که می‌تواند در قیمت سیستم مدیریت هوشمند ساختمان تاثیراتی داشته باشد؛ به عنوان مثال سنسورهای خانه هوشمند به دلیل بهره گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا و امکانات متنوعی که ارائه می‌دهد قیمت بیشتری نیز دارد.

متراژ ساختمان

 کاملا مشخص است که هر چقدر متراژ ساختمان بیشتر باشد هزینه هوشمند سازی آن نیز بیشتر است.

با مراجعه به سایت آیریک می‌توانید از قیمت تجهیزات خانه هوشمند و همچنین لیست قیمت محصولات خانه هوشمند مطلع شوید و پس از بررسی و اطمینان از کیفیت محصولات، خریدی مطمئن داشته باشید.

اعتبار برند تولید کننده

نوع برند تجهیزات می‌تواند نقش موثری در افزایش قیمت هوشمند سازی ساختمان داشته باشد

برخی برندها به سبب سابقه درخشان، آوازه و شهرتی که دارند تجهیزات خود را با قیمت بیشتری به فروش می‌رسانند که این امر می‌تواند در قیمت هوشمند سازی ساختمان تاثیر داشته باشد؛ از طرفی کیفیت تولیدات برخی شرکت‌ها بسیار بالاست که همین سبب افزایش هزینه هوشمند سازی ساختمان می‌شود.

چگونگی روند

یکی از مهم‌ترین معیارها در تعیین قیمت دستگاه هوشمند سازی ساختمان و فروش تجهیزات هوشمند سازی ساختمان سیمی یا بی سیم بودن آن است. همانطور که گفته شد هزینه سیم کشی لوازم هوشمند سازی ساختمان از هزینه نصب تجهیزات هوشمند سازی بیسیم بسیار بیشتر است.

به طور کلی اگر مبحث قیمت در هوشمند سازی ساختمان برایتان مهم است بهتر است از تجهیزات بیسیم استفاده کنید؛ اما گاهی ناچارا‌ به سبب سیستم طراحی ساختمان و یا محدودیت‌هایی که در حین کار اتفاق می‌افتد شما نمی‌توانید از تجهیزات بی سیم استفاده کنید که در اینصورت باید از تجهیزات باسیم کمک بگیرید که اندکی تفاوت قیمت دارد.

در واقع شما باید متناسب با امکانات و بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید از تجهیزات سیمی یا بی‌سیم استفاده کنید.

با مراجعه به سایت آیریک می‌توانید از قیمت تجهیزات خانه هوشمند و همچنین لیست فروش تجهیزات هوشمند ساختمان مطلع شوید و پس از بررسی و اطمینان از کیفیت محصولات، خریدی مطمئن داشته باشید.

قیمت هوشمند سازی یک واحد چقدر است؟

اگر بخواهیم به اختصار تجهیزات مورد نیاز و همچنین قیمت هوشمند سازی یک واحد را تخمین بزنیم در ابتدا باید لیستی از امکانات مدنظر تهیه کنیم.

برای هوشمند سازی یک واحد شما به امکانات زیر احتیاج دارید:

کلید هوشمند

که برای قسمت‌ها و عملکردهای متفاوت همچون روشنایی هوشمند، کلید کولر آبی هوشمند و کلید پرده برقی هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پنل هوشمند

تمام امکانات واحد را می‌توانید از طریق پنل مدیریت و کنترل کنید.

سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند

به جهت صرفه جویی در انرژی و همچنین سهولت در مدیریت می‌توانید از سیستم‌های هوشمند سرمایشی و گرمایشی استفاده کنید.

آشپزخانه هوشمند

در آشپزخانه هوشمند شما امکاناتی از قبیل هود، غذاساز و کابینت هوشمند بهره مند خواهید شد.

سیستم امنیتی هوشمند

شامل سنسورهای حرکت، دوربین‌های مدار بسته و آژیر و دزدگیر می‌شود.

برای اینکه دقیق‌تر تخمین بزنید نیاز است لیست قیمت محصولات خانه هوشمند را از مراکز مختلف استعلام بگیرید و پس از بررسی هزینه تجهیزات هوشمند سازی ساختمان، متریال لازم را خریداری کرده و به کمک تیم فنی و کارشناسان این حوزه زیرساخت‌ها و آنچه لازم است را پیاده سازی کنید.

 به طور کلی نمی‌توان عدد دقیقی برای قیمت هوشمند سازی یک واحد اعلام کرد؛ زیرا قیمت تجهیزات و دستمزد تیم فنی متغیر است.

برای اطلاع از لیست قیمت محصولات خانه هوشمند می‌توانید با مشاورین مجموعه آیریک ارتباط برقرار کنید.

قیمت تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

قسمت اعظمی از هزینه‌های خانه هوشمند مختص به تجهیزات و لوازم است. قیمت تجهیزات هوشمند سازی ساختمان می‌تواند به صورت مستقیم قیمت نهایی را تحت تاثیر قرار دهد.

هنگام خرید تجهیزات و لوازم حتما به کیفیت و برند متریال دقت کنید. به طور کلی هر چقدر کیفیت محصولات بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است. البته طول عمر و میزان کارایی و بهره وری محصولاتی که قیمت بیشتری دارند قطعا بیشتر است.

برای پیاده سازی این تکنولوژی به تجهیزات نیاز دارید. تجهیزات هوشمند سازی ساختمان عملکردهای متفاوتی دارند و در انتها نتیجه متفاوتی را نیز خلق می‌کنند؛ به این ترتیب هزینه تجهیزات هوشمند سازی ساختمان می‌تواند متفاوت باشد. معمولا افراد هنگام خرید تجهیزات خانه هوشمند فاکتورهای مختلفی را مورد بررسی قرار می‌دهند که قیمت تجهیزات هوشمند ساختمان یکی از همان فاکتورهایی است که برای خریداران مهم است. برای خرید تجهیزات هوشمند ساختمان باید اطلاعات کافی داشته باشید زیرا جزو کالاهای تخصصی هستند و یا از یک مرکز معتبر خرید کنید تا خیال‌تان از بابت کیفیت و اصالت محصولات آسوده باشد.

دقت داشته باشید که نمی‌توان قیمت تجهیزات هوشمند سازی خانه را به طور دقیق مشخص کرد؛ زیرا هر محصولی قابلیت‌ها و امکانات مختلفی دارد که می‌تواند بر قیمت سیستم هوشمند سازی ساختمان تاثیر بگذارد.

یکی از مهم‌ترین مولفه‌هایی که تاثیر مستقیم بر قیمت تجهیزات هوشمند سازی خانه دارد بی سیم یا باسیم بودن تجهیزات است. در تجهیزات باسیم، شما علاوه بر تهیه سیم، باید تابلو برق نیز تهیه کنید. از طرفی هزینه نصب تجهیزات بیسیم نیز قابل توجه است. البته شایان ذکر است که هزینه سیم کشی از هزینه نصب تجهیزات هوشمند سازی بیسیم بسیار بیشتر است؛ پس سعی کنید متناسب با نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

نکته: برخی برندها به سبب سابقه طولانی و کیفیت و کارایی مطلوب، محصولات خود را با قیمت بیشتر به فروش می‌رسانند؛ همچنین گاهی نیاز است برای برخی تجهیزات جدید و به‌ روز، بیشتر هزینه کنید.

برای هوشمند سازی خانه به چه تجهیزاتی نیاز است؟

برآورد هزینه هوشمند سازی ساختمان

معمولا افراد برای خرید تجهیزات هوشمند سازی ساختمان یا هر محصول دیگری از قبل برآورده هزینه می‌کنند. برآورد هزینه یعنی بررسی کنید با توجه به نیازهای موجود، چه میزان هزینه نیاز است.

برای برآورد هزینه‌های خانه هوشمند باید پس از تجزیه، تحلیل، بررسی شرایط و امکانات موجود، مشخص کنید که دقیقا چه میزان بودجه نیاز دارید.

به عنوان مثال، اگر متراژ محل کار شما 200 متر است و نیاز دارید تمام درها، وسایل سرمایشی و گرمایشی، کلیدهای زنگ و… هوشمند شوند باید n مقدار هزینه کنید. هزینه‌های مربوط به هوشمند سازی ساختمان به عوامل مختلفی مانند تجهیزاتی که در هوشمند سازی خانه استفاده می‌شود متفاوت است. هر چه تجهیزات استفاده شده در بخش‌های مختلف ساختمان پیشرفته‌تر باشد هزینه‌های مربوط به هوشمندسازی بیشتر است که شما با بررسی قیمت‌های مختلف تجهیزات می‌توانید با تمامی هزینه‌های مربوط به هوشمند سازی خانه آگاه شوید.

 

عوامل موثر بر قیمت سیستم هوشمند سازی

یکی از عواملی که بر روی قیمت هوشمند سازی ساختمان تاثیر بسزایی دارد برند تجهیزات هوشمند است. برندهای مختلف قیمت‌های متفاوتی دارند. یکی دیگر از فاکتورهایی که بر روی قیمت تاثیر گذار است مدل‌های تجهیزات هوشمند است و هر کدام از آن‌ها قیمت‌های متفاوتی دارند. در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

سیستم آبیاری هوشمند

یکی از بخش‌های مهم تجهیزات هوشمند سیستم آبیاری هوشمند است که آن را می‌توان به صورت خودکار تنظیم کرد تا به اندازه مورد نیاز گیاه را آبیاری کند. قیمت هوشمند سازی خانه با سیستم آبیاری خانه متغیر است و خود این موضوع به متراژ خانه نیز بستگی دارد.

سیستم روشنایی هوشمند

یکی از سیستم‌های کارآمد و بسیار پرکاربرد استفاده از سیستم هوشمند برای هوشمند سازی خانه است و قیمت هوشمند سازی ساختمان با این سیستم به مواردی مانند متراژ خانه، تعداد لامپ‌هایی که با این سیستم تنظیم شده است بستگی دارد. 

تاثیرات آگاهی از لیست قیمت محصولات خانه هوشمند

شما با خرید محصولات خانه هوشمند زندگی مدرن خود را با آخرین فناوری روز دنیا تطبیق می‌دهید و آسایش، امنیت و کیفیت زندگی خود را بهبود  می‌بخشید؛ همچنین با بررسی قیمت محصولات خانه هوشمند می‌توانید متناسب با بودجه مورد نظر خود تجهیزات هوشمندسازی خانه را برای محل زندگی یا محل کار خود خریداری کنید و آسایش خود و دیگران را تضمین کنید؛ همچنین با ایجاد یک محیط امن حس آرامش را به خود و دیگران منتقل می‌کنید که آیریک به فروش محصولات هوشمند سازی خانه با کیفیت بالا پرداخته است و شما می‌توانید از امکانات پکیج‌هایی که برای متقاضیان در نظر گرفته است استفاده کنید.

قیمت لوازم هوشمند سازی ساختمان

قیمت لوازم هوشمند سازی ساختمان متناسب با نوع آن‌ها متفاوت است و این تفاوت علاوه بر قیمت در فاکتورهای دیگری همچون کیفیت، اصالت، برند تولید کننده و غیره نیز دیده می‌شود. در ادامه به بررسی تفاوت لوازم هوشمند سازی ساختمان و تاثیر آن بر قیمت خانه هوشمند صحبت خواهیم کرد.

سیستم هوشمند بی سیم

برای استفاده از تجهیزات بی سیم تنها به یک پریز برق که دارای سیم‌های فاز و نول باشد نیاز دارید. این نوع سیستم نیز در برابر هک شدن ایمن است و هیچگونه تداخل الکتریکی یا نویز ندارد. قیمت خانه هوشمند با تجهیزات بی سیم در مقایسه با تجهیزات باسیم بیشتر است؛ زیرا علاوه بر قیمت لوازم باید بستر را نیز فراهم کنید. در نظر داشته باشید که آیریک با سال‌ها سابقه ایمن‌ترین و حرفه‌ای‌ترین سیستم هوشمند بی سیم را با تضمین قیمت و کیفیت برایتان فراهم می‌کند و شما می‌توانید بدون هیچ دغدغه‌ای هر آنچه نیاز دارید را سفارش دهید.

سیستم هوشمند با سیم

استفاده از تجهیزات بی سیم در هوشمندسازی ساختمان خطراتی همچون هک شدن و سرقت را به همراه ندارد و یکی از ایمن‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید از آن استفاده کنید. استفاده از این تجهیزات در مقابل سایر لوازم کم هزینه‌تر است و با سرعت بالاتری نیز نصب می‌شود؛ زیرا شما تنها به یک تابلو برق نیاز دارید که وسایل هوشمند سازی را در آن نصب کنید.

سیستم هوشمند ترکیبی

منظور از سیستم هوشمند ترکیبی استفاده از دو روش سیمی و بی سیم است. اگر به یک سیستم منسجم و کاربردی نیاز دارید حتما از سیستم هوشمند ترکیبی استفاده کنید. قیمت این نوع سیستم نسبت به عملکرد حرفه‌ای آن بسیار مناسب است. برای پیاده سازی هر کدام از مواردی که نامبرده شد تنها کافی است با تیم آیریک ارتباط برقرار کرده و آنچه نیاز دارید را عنوان کرده و از امکان مشاوره تخصصی تیم آیریک استفاده کنید تا بتوانید متناسب با نیازهای خود آنچه مناسب‌تر است را برگزینید.

جمع بندی

اگر بخواهیم این مطلب را در چند خط خلاصه کنیم باید چند نکته را گوشزد کنیم.

حتما قبل از خرید تجهیزات ساختمان هوشمند به خوبی تحقیق و بررسی کنید و از مراکز معتبر که گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می‌دهند خرید کنید.
برای برآورد هزینه هوشمند سازی ساختمان باید فاکتورهایی چون متراژ خانه و متریال مصرفی را در نظر بگیرید.
اگر میزان بودجه شما برای هوشمند سازی ساختمان محدود است حتما از تجهیزات بیسیم استفاده کنید.
این تکنولوژی یک فناوری جدید است که برای پیاده سازی آن باید از یک تیم خبره و حرفه‌ای همچون آیریک کمک بگیرید.

سوالات متداول

اگه شرکت‌هایی که به صورت حرفه‌ای در حوزه هوشمند سازی ساختمان فعالیت می‌کنند را بررسی کنید، هیچکدام به صورت دقیق قیمت یک واحد را اعلام نمی‌کنند؛ چون این مسئله به اهداف پروژه بستگی دارد. اکثر برندهای این حوزه امکانات مختلفی دارند که در نهایت خدمات ارائه شده بر اساس نیاز مشتری تعیین شود. امکاناتی مثل: روشنایی، پرده برقی، پنل‌های مختلف، آیفون تصویری، آبیاری و غیره.

 • نوع برندی که در هوشمندسازی ساختمان به کار گرفته می‌شود
 • سطح هوشمند بودن ساختمان
 • سن بنا یا ساختمان
 • اجرا و نصب

همانطور که گفتیم قیمت هوشمند سازی ساختمان و یا هر سازه دیگری به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل بی سیم یا سیمی بودن تجهیزات است. اگر میزان بودجه‌ای که برای هوشمند سازی ساختمان مد نظرتان است مقدار کمی است توصیه می‌شود از تجهیزات بی سیم استفاده کنید.

با دریافت مشاوره بهترین تصمیم را برای هوشمند سازی خانه‌تان بگیرید.          
با دریافت مشاوره بهترین تصمیم را برای هوشمند سازی خانه‌تان بگیرید.
سوالی داری؟ بدون تعارف بپرس
اسکرول به بالا