خانه هوشمند در مشهد

نصب کلید لمسی خانه هوشمند به چه صورت است؟

امروزه در صنعت ساختمان سازی یکی از موضوعاتی که توجه مهندسان و کارفرمایان حرفه‌ای این حوزه را به شدت به خود جلب کرده است بحث IoT یا اینترنت اشیاء است.
خانه هوشمند آیریک با بهره‌گیری یک دهه تجربه توسط متخصصین جوان و خبره توانسته محصولات متنوع و باکیفیت متناسب درخور مصرف کننده ایرانی در زمینه BMS (مدیریت ساختمان) و اسمارت هوم به صورت محصول دانش‌بنیان صنعتی به تولید برساند.

خانه هوشمند آیریک IRIC
خانه هوشمند آیریک IRIC

دغدغه تمامی سازندگان معتبر ساختمانی، کیفیت محصول و راحتی استفاده از دیوایس‌های ساختمان هوشمند و یا BMS برای مصرف کننده نهایی است. شرکت دانش‌بنیان هوش‌کاوان فناوری آیریک توانسته با احساس مسئولیت برای کاهش دغدغه‌های مخاطب ایرانی، گستره وسیعی از ادوات خانه‌ هوشمند را با اطمینان خاطر و کارا، با برند خانه هوشمند آیریک در اختیار افراد حرفه‌ای در سراسر کشور قرار دهد.

یکی از محصولات پرکاربرد و مهم در یک خانه هوشمند کلید لمسی است. خانه هوشمند آیریک پس از بررسی‌ها و استفاده از نظرات و خواسته شما عزیزان کلید لمسی را در انواع تک پل تا چهار پل و رنگهای متنوع در سه گروه اصلی طبقه‌بندی و تولید کرده است.

کلید تاچ یا کلید لمسی ساده

این گروه کلید هوشمند متناسب برای اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی است که قابلیت کنترل با ریموت در آن تعبیه شده است.

کلید هوشمند وای‌فای (Wi-Fi)

این گروه از کلید هوشمند با استفاده از پروتکل‌‌های استاندارد بین‌المللی، متناسب برای خانه‌هایی است که سیم کشی ساختمان ساده انجام گرفته است اما قصد کنترل اینترنتی روشنایی خانه را دارند. کلید لمسی WiFi این مکان را به شما می‌دهد تا با استفاده از گوشی همراهتان در داخل خانه یا بیرون از خانه، روشنایی خانه خود را با امنیت بالا بدست بگیرید.

کلید لمسی شبکه سیمی

این گروه از کلید هوشمند متناسب آن دسته از سازندگان ساختمانی عزیزی است که پایه برق‌کشی ساختمان خود را بصورت سیم شبکه باس (BUS) یا KNX و متناسب با خانه هوشمند انجام داده‌اند، است. این دسته از کلید لمسی می‌توانند بصورت کلید هوشمند روشنایی یا کلید هوشمند سناریو مورد استفاده گردند.

همچنین همانند گروه کلید لمسی WIFI با استفاده از سرور محلی این امکان را به شما می‌دهد تا با استفاده از گوشی همراهتان در داخل خانه یا بیرون از خانه، روشنایی خانه خود را با امنیت بالا بدست بگیرید.

یکی از نکات مورد توجه استفاده کنندگان تیزبین، راحتی و سرعت بالا در نصب کلیدهای هوشمند است. کلیه کلیدهای هوشمند آیریک می‌توانند به دو صورت، بر روی پوکه های مخصوص به خود و قوطی‌های برق معمولی (UK) به راحتی نصب گردند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

نصب بر روری قوطی‌های معمولی استاندارد

شما می‌تواند برای نصب به این روش در سه قدم خیلی راحت و سریع اقدام کنید تا از استفاده راحت کلید تاچ هوشمند شرکت دانش‌بنیان هوش‌کاوان فناوری آیریک لذت ببرید.

قدم اول

داخل جعبه‌های کلید هوشمند آیریک، کلید تاچ به همراه یک فرم فلزی و پیچ و روپلاک وجود دارد. شما در قدم اول فریم فلزی را بر روی قوطی معمولی برق پیچ کنید.

برای این‌کار راحت، کافیست ابتدا لبه‌های داخلی فریم رو با لبه داخلی قوطی برق مماس کنید به چهار محل پیچ رو بر روی دیوار نشانه‌گذاری کنید.

بعد از نشانه گذاری، محل های نشانه گذاری شده را سوراخ کنید و روپلاک رو در داخل آن قرار دهید. حال باید فریم رو روی دیوار پیچ کنید. کاری ساده برای شما همراهان عزیز ما.

قدم دوم

بر روی رو تمامی کلید های هوشمند دو سوکت وجود دارد که یکی شش پایه بزرگ سبز رنگ و دیگری دو پایه سفید رنگ است و که کلید بتواند با هر کدام از دو تغذیه 220 و 12 ولت راه‌اندازی شود.

در پشت کلیدهای لمسی، بر روی خود قاب راهنمایی وجود دارد که نشان می دهد هر خانه از سوکت‌های کلید لمسی را نشان می‌دهد.

بر روی سوکت 6 پین سبز، شما کافیست که فاز را به خانه PH و نول را به خانه N وصل کنید تا کلید هوشمند شما روشن شود و برای کنترل روشنایی خانه، سرخط روشنایی رو به یکی از خانه‌های L1 تا L4 متصل کنید.

در صورتی هم که مایل هستید از 12ولت برای روشن کردن کلیدها استفاده کنید (مثلاً در حالتی که کلید تحت شبکه سیمی است)، سوکت سفید، ورودی 12 ولت است و جهت مثبت و منفی بر روی کلید لمسی مشخص شده است. برای روشن کردن کلید لمسی می‌توان از این سوکت نیز استفاده کرد.

قدم سوم

تبریک میگم شما همه کارهای لازم رو انجام دادید تنها کار باقی مونده جا زدن کلید هوشمند آیریک در داخل فریم و استفاده لذت بخش از آن است.
لطفا عجله نکنید حتی روش دیگر نصب کلید هوشمند آیریک ساده‌تر نیز هست.

 

اگر مایلید می‌تونید روند نصب کلید هوشمند آیریک در قوطی کلیدهای سنتی را به صورت تصویری ببینید:

 

نصب بر روی پوکه‌های مخصوص کلید لمسی

شما در این روش در زمان لوله گذاری و سیم کشی برق، کافیست عوض استفاده از قوطی‌های معمولی برای کلید لمسی از پوکه‌های مخصوصی که شرکت مختص کلید هوشمند تهیه کرده است، استفاده کنید.

با این کار دیگر نیازی به پیچ کردن فریم فلزی بری قوطی کلید ندارید. می‌توانید سیم های فاز، نول و سرخط روشنایی مطابق راهنمای پشت کلید وصل کنید و کلید لمسی خود را به راحتی در داخل پوکه جا بزنید و استفاده کنید.

مزیت این روش نصب علاوه بر راحتی این است که سطح خارج از دیوار کلید هوشمند شما خیلی کمتر خواهد بود.

همچنین می‌تونید فیلم تصویری نحوه نصب کلید لمسی آیریک را در فیلم زیر ببینید:

پیام بگذارید

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.